فرزکاریCNC آخرین تکنولوژی‌های روز

5/5
فرزکاریCNC آخرین تکنولوژی‌های روز

فرزکاریCNC آخرین تکنولوژی‌های روز این صنعت کدامند؟

?CNC Milling Services: What are the Latest Technology Trends

با توجه به هزینه ترجمه تخصصی مطالب هر گونه کپی برداری قطعا از طرق پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

در میان انواع ماشینکاری CNC، فرزکاری CNC بیشترین کاربرد را دارد. حتی بیشتر از پرینترهای سه بعدی که امروزه فراگیر شده‌اند. صنعت ماشینکاری  CNC پیوسته در حال رشد است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2024 ارزش جهانی آن به 94 میلیارد دلار برسد. احتمالا قسمت عمده‌ای از این رشد به خاطر دستاوردها و ابتکارات جدید در این صنعت خواهد بود.

دستاوردهای اخیر در سازوکار ماشینهای CNC باعث کاهش قیمت این دستگاه‌ها و همینطور کاهش هزینه نصب، راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری برای مشتریان و صنایع شده است. علاوه بر این خدمات تعمیر و نگهداری فرزهای CNC سریعتر، در دسترس‌تر، ساده‌تر و در مجموع بهتر شده است. برای همین مشتریان خدماتِ تعمیر و نگهداری و به روزرسانی این دستگاه‌ها به راحتی و سهولت به نیازهای روز دسترسی دارند.

اگر با فرز CNC و پرینترهای سه بعدی آشنا نیستید و تفاوت آنها را نیز نمی‌دانید. باید بدانید که فرز CNC یک دستگاه برداه بردار است، یک ماشین کاهنده، اما پرینتر سه بعدی یک دستگاه افزاینده است. به بیان دیگر در فرزکاری یک بلوک از جنس مورد نظر(آهن، آلومینیم، چوب و غیره) در دستگاه فرز CNC قرار می‌گیرد و قطعه دلخواه به تدریج از طریق حذف مواد(براده‌برداری) به دست می‌آید.  در حالیکه در پرینتر سه بعدی  دقیقا  برعکس عملیات ماشنیکاری و برداه‌برداری  انجام می‌شود یعنی مواد به صورت کنترل شده و دقیق به هم چسبانده و به تدریج یک قطعه ایجاد می‌شود.

در میان انواع روش‌های ساخت قطعه،  فرزکاری CNC محبوبیت بیشتری دارد برای اینکه دقت بالاتری دارد و می‌توان با استفاده از آن روی مواد متفاوتی مانند چوب، پلاستیک و انواع فلزات کارکرد .

مزایای فرزکاری CNC  را در ادامه شرح خواهیم داد:

تولید و ساخت قطعات پیچیده

ابزراهای تراش در هنگام فرزکاری می‌توانند قطعه کار را از زوایای زیادی براده‌برداری کرده و شکل دهند و در نتیجه امکان طراحی و ساخت مدل‌های پیچیده با این دستگاه‌ها فراهم می‌شود. سایر دستگاههای صنعتی(ماشین ابزارها) قادر نیستند تا این حد از دقت و پیچیدگی را ارائه دهند. هرچه تعداد محورهای یک دستگاه بیشتر باشد می‌تواند پیچیدگی بیشتری را در ساخت قطعات ارائه دهد. برای مثال یک فرز پنج محوره  قطعاتی را براده‌برداری و تولید می‌کند که  فرز 3 محوره امکان ساخت آنها را ندارد.

همه‌کاره بودن فرزCNC

سایر ماشین‌های CNC مانند تراش  CNC و یا حتی پرینترهای سه-بعدی در ساخت مدل‌ها محدودیتهایی دارند – (توجه داشته باشید که هر ماشین ابزاری که به کامپیوتر متصل شود و از طریق کامپیوتر کنترل شود  یک دستگاه CNC است خواه یک دستگاه تراشکاری سی ان سی (CNC lathe) باشد، یا یک ماشین برش لیزر CNC باشد، یا یک واتر جت سی ان سی (Waterjet CNC cutting machine) یا یک وایر کات سی ان سی (CNC wire cut machine) – اما در دستگاههای فرز CNC قابلیت فرم دهی(براده‎برداری) از سایر دستگاههای CNC بیشتر است از فرم‌های پیچیده، نامنظم و فضایی گرفته تا طرح‌های منظم و دقیق برای یک فرز CNC قابل ساخت است.

با توجه به هزینه ترجمه تخصصی مطالب هر گونه کپی برداری قطعا از طرق پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

نوآوری

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد پیش‌بینی می‌شود که ارزش مالی این بازار تا سال 2024 به 94 میلیارد دلار برسد. صنایع و کاخانه‌ها به طور چشمگیری رو به سوی تکنولوژی CNC آورده‌اند و علت آن هم همانطور که گفته شد توانایی و دقت بالای این دستگاهها در ساخت و تولید است.

در بازار جهانی تولید و فروش ماشین‌های فرز CNC چند شرکت پیشرو هستند از جمله، شرکت آمریکایی «هاس آتومیشن» ،  شرکت‌های آلمانی «هایدن‌هاین» و «زیمنس» و شرکت‌های ژاپنی  «میتسوبیشی» و «فانوک». تا سال 2015 این پنج شرکت 60 درصد بازار CNC در جهان را در اختیار خود داشتنند اما شرکتهای کوچک دیگر نیز در این بازار موفق بوده‌اند و درحال رقابت هستند.

نوآوری نیرویی است که باعث توسعه و غلبه بر مشکلات در این صنعت می‌شود. و شرکت‌ها با بهره‌گیری از تکنولوژی، تلاش در تولید برنامه‌ها و نرم‌افزارهای می‌کنند که آسان‌تر باشند تا کاربران بیشتری از آنها استفاده کنند. در دستگاههای تراشکاری  ابزارهای برش دقیق‌تر شده و نگهدارند‌های قطعات بزرگتر شده و حالا می‌توانند قطعاتی با قطرهای بزرگتر را نسبت به گذشته تراشکاری کنند.

تکنولوژی دیگری که صنعت ساخت و تولید را تغییر می‌دهد دستگاههای 5 محوره هستند که امکان تولید قطعات با اشکال پیچیده را با دقت بالا فراهم می‌کنند.  به کارگیری محورهای بیشتر باعث بالاتر رفتن توانایی براده‌برداری از مسیرهای پیچیده‌تر می‌شود و در نهایت  باعث می‌شود تا کاربران این دستگاه‌ها به راحتی قادر به طراحی و ساخت قطعات پیچیده‌ با سرعت و دقت  بالاتر باشند.  اما فرزهای CNC قابلیت‌های بیشتری دارند برای اینکه از طریق کامپیوتر کنترل و اداره شده و می‌توانند از یک تا 5 محور را به کار گیرند.

پیشرفت‎ در کنترلر‌های CNC هم در گسترش استفاده از  ماشین‌های CNC نقش داشته است. کنترلر‌های نسل بعد با پردازنده‌های فوق سریع که درآنها تعبیه خواهد شد باعث می‌شوند که کاربران این دستگاهها جدید نسبت به مدل‎های قدیمی با سرعت بیشتری فرامین را اجرا کنند. بالا رفتن سرعت اجرا توسط کاربر همزمان با پردازش سریعتر اطلاعات در پردازنده‌ی کنترلر یعنی تولید و ساخت سریعتر مدل.

کنترل سی ان سی چهار محور

سخن آخر

درحالیکه صنعت فرزکاری CNC همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، هرچه بیشتر مشخص می‌شود که فرزکاری در حال دگرگونی‌های بزرگ است. با به کارگیری آخرین نوآوری‌های دیجیتالی، دستگاه‌ها قادرند مشکلات و موانعی را برطرف کنند که دستگاه‌های سنتی قدیمی قادر نبودند. تکنولوژی در صنعت CNC کیفیت بالاتر و راندمان بیشتر را به ارمغان آورده است.

مترجم داود شفیعی

با توجه به هزینه ترجمه تخصصی مطالب هر گونه کپی برداری قطعا از طرق پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

فهرست منابع و مطالب برای مطالعه بیشتر

[i] CNC lathe

[ii] Waterjet CNC cutting machine

[iii] CNC wire cut machine

[iv] https://www.haascnc.com/index.html

[v] https://www.heidenhain.com/

[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Siemens

[vii] https://www.mitsubishi-cnc.de/index-en.html#

[viii] https://www.fanuc.co.jp/eindex.html

 

فروشگاه دکوری و اکسسوری های جذاب

آگهی کسب و کار

آگهی فروش دستگاه

آگهی فروش ابزار