بهترین ابزارها برای بریدن سنگ کورین چیست؟

5/5
ابزارها برای بریدن سنگ کورین

بهترین ابزارها برای بریدن سنگ کورین چیست؟

کورین چیست؟  What is Corian

این سنگ مصنوعی توسط دانشمندان شرکت دوپونت در سال 1967 ساخته شد که بدلیل استحکام و دوام خود بعنوان یک ماده سخت برای طراحی سطوح کار و دیوارپوش بین کابینتی[1] استفاده می‌شود.

کوریان در واقع یک سنگ مهندسی شبیه به کوارتز است که از 3/1 رزین اکریلیک، 3/2 مواد معدنی طبیعی و مقادیر اندکی رنگدانه برای دستیابی به ظاهر دلخواه تشکیل شده است. با مخلوط کردن این مواد یک ماده سخت بوجود می‌آید که برای طراحی آشپزخانه و حمام مناسب است.

پس از خشک شدن رزین آکریلیک، پوسته­ای سخت و محکم روی سطح خارجی بوجود می‌آید که می‌تواند وزن زیادی را تحمل کند و در مقابل ضربه‌های وارد شده به آن نیز مقاوم است. غیرمتخلخل بودن کورین یکی دیگر از دلایل معروف بودن آن است چون مایعات نمی‌توانند به داخل آن نفوذ کنند. توجه کنید که لکه‌ها باید در اسرع وقت پاک شوند تا ردی از آنها باقی نماند.

[1] Backsplash

ابزارها برای بریدن سنگ کورین

بهترین ابزارها برای بریدن کورین کدام‌اند؟

شرکت دوپونت تاکید دارد که تیغه‌های دستگاه فرز باید حداقل با کاربید تنگستن پوشانده شده باشند؛ ولی ما تیغه‌های تک شیار مارپیچ روبه­بالا از جنس کاربید جامد را پیشنهاد می‌کنیم چون براده‌های بیشتری را بیرون می‌آورند. ابزارهای ساخته شده از کاربید جامد معمولاً پولیش صاف‌تری دارند.

کورین از لحاظ قیمت همانند گرانیت است. با اینکه می‌توانید از انواع مختلف اره و تیغه برای برش آن استفاده کنید ولی سطح برش آنها به تمیزی دستگاه CNC مجهز به تیغه‌های خاص برای برش سطوح یکپارچه نیست. استفاده از ابزارهای پیشنهادی باعث می‌شود که احتمال شکستن کورین و خش برداشتن آن کمتر شود.

برای برش سطوح یکپارچه، همیشه باید از تیغه‌هایی با اندازۀ متناسب با ضخامت سطح مناسب استفاده کنید.

ایمنی

حین کار با کورین باید همیشه ماسک و عینک محافظ بزنید چون گرد و خاک به وجود آمده می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای چشم و شش­ها شود.

نتیجه‌گیری

از آنجایی که کار با کورین راحت است، این ماده سنگی کاربردی و به درد بخور است. این ماده قیمت نسبتاً بالایی دارد و به همین دلیل نباید اشتباهات زیادی را حین کار با آن مرتکب شوید. حین بریدن این سنگ و برای دستیابی به پولیش بهتر پیشنهاد می‌کنیم از دستگاه فرز با تیغه­هایی از جنس کاربید جامد استفاده کنید.

Cutting Corian _ ابزار Corian _ بهترین ابزارها برای بریدن کورین (Cutting Corian) کدام‌اند؟ _ 

ترجمه فروشگاه فرز cnc

منبع: What Are The Best Tools For Cutting Corian

آگهی کسب و کار

آگهی فروش دستگاه

آگهی فروش ابزار